Terapia

Trening Umiejętności Społecznych

Trening Umiejętności Społecznych jest metodą pomagania dzieciom w lepszym zrozumieniu interakcji międzyludzkich i angażowaniu się w życie społeczne. TUS skupia się na zasadach i zachowaniach, które prowadzą do lepszej integracji z ludźmi i radzeniu sobie w sytuacjach społecznych.

W celu zapisania się do grupy TUS, zapraszamy dziecko na indywidualną konsultację kwalifikującą z naszymi prowadzącymi. Po konsultacji trenerka zaproponuje przydział do odpowiedniej dla dziecka grupy.

Trening zastępowania agresji

Treningi wpływają na zmniejszenie ilości zachowań agresywnych oraz wybuchów złości. Dzieci uczą się regulowania i wyrażania swoich emocji z szacunkiem do siebie i innych, usprawniając tym samym umiejętności komunikacji interpersonalnej. 

Podczas treningów uczymy akceptowanych społecznie sposobów rozładowania napięcia emocjonalnego oraz radzenia sobie z nieprzychylną opinią innych. Każdy trening to także czas na budowanie większej pewności siebie oraz wzmacnianie poczucia własnej wartości.

Trening Kreatywnego Wczesnego Rozwoju

TKWR™ jest kompleksowym programem holistycznego wspierania rozwoju uczestników naszych zajęć.  Bazuje na wspieraniu decyzyjności i samodzielności oraz twórczej edukacji.
Wykorzystujemy takie element jak bajka, bajko- tworzenie, muzyka, teatr, plastyka, multimedia. Interdyscyplinarny charakter zajęć pozwala stworzyć warunki do uaktywnienia wewnętrznej kreatywności dzieci oraz ich twórczego potencjału. 

Celem treningów TKWR™ jest budowanie oraz wzmacnianie w dzieciach innowacyjnego podejścia do rzeczywistości oraz wiary we własne siły, która pozwoli im realizować swoje pomysły i dzięki nim osiągać sukces w życiu.

Terapia ręki

Terapia ręki skupia się na usprawnianiu zdolności manualnych, grafomotoryki oraz precyzyjnych ruchów rąk, dłoni i palców, czyli małej motoryki.

Aby usprawnić pracę jednej ręki, należy ćwiczyć całe ciało, ponieważ wpływ na jej sprawność mają kości, stawy i mięśnie.

Przed terapią zapraszamy każde dziecko na konsultację w celu rozpoznania trudności i zaplanowania odpowiednich ćwiczeń terapeutycznych.

Wskazania:

  • słaba grafomotoryka (trudności z wycinaniem, rysowaniem, lepieniem)
  • trudności manualne (wiązanie sznurowadeł, zapinanie guzików, operowanie małymi przedmiotami)
  • nieprawidłowa postawa przy biurku
  • brak koordynacji ruchowej (trudności z jazdą na rowerze, niezgrabność, nieutrzymywanie równowagi, częste przewracanie się)
  • trudności z pisaniem (nieczytelne pismo, zbyt wolne tempo pisania, nieprawidłowy uchwyt ołówka)
    •